امروز تماس بگیرید 66561410 21 (98+)
ســـاریناپـــروازپـــارس
جاذبه-های-توریستی-و-گردشگری-هنگ-کنگ

جاذبه های توریستی و گردشگری هنگ کنگ، زیباترین جاذبه های توریستی و گردشگری هنگ کنگ

هنگ کنگ که در سده نوزدهم همچون یک بندر بازرگانی عمل می ‌کرد امروزه به صورت یک مرکز اصلی امور مالی در جهان درآمده است. هنگ کنگ از سال 1894 به مدت 155 سال جزو مستعمرات پادشاهی بریتانیا بود و در سال 1977 به خاطر انقضاء پیمان قبلی به جمهوری خلق چین پیوست. بر پایه قانون مقرر، قرار است هنگ کنگ تا سال 2047 از درجه بالایی از خود مختاری برخوردار باشد. هنگ کنگ همچنین از قطب های مطرح گردشگری آسیا می باشد. در ادامه مطلب، با ما در معرفی جاذبه های توریستی هنگ کنگ برای سفر، همراه باشید.

دیدنی ترین جاذبه های توریستی و گردشگری هنگ کنگ

با وجود موفقیت بالا در زمینه اقتصادی، هنگ کنگ یکی از توریست پذیر ترین کشور های آسیا نیز میباشد. دیدنی هایی همچون شهر بازی دیزنی لند هنگ کنگ ، جزیره لانتائو ، برج ساعت و بسیاری موارد دیگر ، سالانه تعداد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در ادامه به شرح مختصری از دیدنی ترین جاذبه های توریستی هنگ کنگ ، همراه سارینا پرواز پارس باشید.

شهر بازی بزرگ دیزنی لند هنگ کنگ
دیزنی لند

دیزنی لند، خود را شادترین مکان دنیا می نامد، علاوه بر اینکه بازدیدکنندگان خود را در پنج مکان در سراسر دنیا، شاد نگه می دارد، هر کدام از تِم پارک های (Theme Park) آن به گونه ای طرح ریزی شده اند تا فرهنگ و سلیقه محلی آنجا را نیز فراهم آورده و به بازدید کنندگان ارائه نمایند. بجز دو مکان اصلی دیزنی لند در ایالات متحده، یعنی "دیزنی لند" در کالیفرنیا و "دنیای والت دیزنی" در فلوریدا، دیزنی لند های ساخته شده در پاریس، توکیو و هنگ کنگ، به طرز ماهرانه ای گزینه های متفاوتی از غذا خوردن، سواری کردن و فضا سازی را عرضه داشته اند که میلیون ها بازدید کننده را هر ساله با این احساس که در خانه خود هستند روبه رو می کنند.


یکی از جاذبه های توریستی شهر هنگ کنگ دیزنی لند می باشد. این پارک در 12 سپتامبر سال 2005 افتتاح گردید که با افتتاح آن به رویای بچه ها و بزرگترها رنگ واقعیت بخشید. در این مجموعه شخصیت های کارتونی مثل: قلعه زیبای خفته، چرخ و فلک سیندرلا، میکی موس، وینی پیف، سفید برفی و دیگر شخصیت های کارتونی به نمایش گذاشته شده است و این فرصت را برای گرفتن عکس های زیبای یادگاری با مجسمه های این شخصیت ها فراهم می کند.

شخصیت کارتونی سفید برفی در دیزنی لند، جاذبه های توریستی هنگ کنگ

همچنین این پارک میزبان (رژه در دیزنی لند) و (دیزنی در ستاره) و همچنین آتش بازیهای زیبای شبانه می باشد. این پارک یکی از کامل ترین پارک های دیزنی لند در دنیاست که وسایل بازی و جاهای دیدنی آن شامل: خیابان های اصلی ایالات متحده و وسایل نقلیه در آن، پرواز فانتزی، کروز در رودخانه جنگل، راه آهن دیزنی لند، خانه تارزان، جزیره تارزان، میکی موس طلایی در داستانهای دیزنی میباشد در این پارک رستورانها و مراکز فروش تنقلات و نوشیدنی ها بسیار است.

رودخانه در جنگل دیزنی لند هنگ کنگ

آتش بازی شبانه و بسیار زیبا در دیزنی لند هنگ کنگ که همه ساله عده بسیار را برای سفر به هنگ کنگ ، فرا می خواند. توریست ها گردشگران همواره می توانند با پرداخت مبلغی ناچیز ، هر قدر که دلشان می خواهد ، از حضور در دیزنی لند هنگ کنگ، لذت ببرند.

جزیره لانتائو در هنگ کنگ

یکی از بزرگترین جزایر در هنگ کنگ با مناظر طبیعی زیبا و سواحل خیره کننده و جذاب برای توریست ها، جزیره لانتائو هنگ کنگ میباشد که در دهانه رودخانه مروارید قرار دارد و دارای مناظر زیبا و مکان های تاریخی جالبی هستند. قله ی کوه ققنوس بلندترین قله در این جزیره و دومین قله مرتفع در هنگ کنگ میباشد که ارتفاع آن به 950 متر میرسد.


گردشگر های ققنوس برای دیدن و تحسین طلوع آفتاب اغلب در شب صعود، و قبل از طلوع آفتاب به اوج قله رسیده اند. 47 روستا در جزیره لانتائو وجود دارد. سه تا از آن به عنوان مثال، تای و تونگ چانگ به عنوان شهرهای جدید توسعه یافته است. علاوه بر این، بیش از 48.8 کیلومتر مربع از این جزیره به عنوان روستای باغ تاسیس شده. در این جزیره نخستین شهرک تجاری اروپایی در منطقه رودخانه پرل، که توسط معامله گران پرتغالی در سال 1510 تاسیس شد. بعدها جزیره به یک پست تجاری مهم برای انگلستان تبدیل شد، اکثر مردم و به خصوص توریست های بریتانیا به جزیره هنگ کنگ علاقه مند هستند.

برج ساعت هنگ کنگ HK Clock Tower

برج ساعت یا به عنوان نماد هنگ کنگ با ۴۴ متر ارتفاع در منطقه کاولون هنگ کنگ واقع شده است. تلفیقی از آجر قرمز، سنگ مرمر و گرانیت این سازه را بی نظیر ساخته است. برج ساعت یاد آور عصر ماشین بخار است چرا که در کنار خط راه آهن قدیمی در زمان حضور بریتانیا ساخته شده بود. علاوه بر این برج ساعت هنگ کنگ نمادی برای هزاران مهاجر چینی هست که به امید شروع زندگی نو به این منطقه و بندر ساحلی وارد شدند. امروزه این برج، از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری و توریستی هنگ کنگ به شمار می رود.