امروز تماس بگیرید 66561410 21 (98+)
ســـاریناپـــروازپـــارس
شش-نکته-برای-انتخاب-بهترین-صندلی-در-هواپیما

شش نکته برای انتخاب بهترین صندلی در هواپیما

اگر با هواپیما به مسافرت رفته باشید حتما متوجه نکات منفی انتخاب یک صندلی بد شده اید، کودکی که در صندلی پشت سرتان بروی صندلی شما پای می کوبد یا جای استراحت پا ندارید و یا تکیه گاه دست با نفر کناری تان مشترک است. هرچند انتخاب بهترین صندلی همیشه اتفاق نمی افتد اما نکاتی را آماده کرده ایم که به شما در پیداکردن صندلی بهتر کمک کننده خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین جای هواپیما برای انتخاب صندلی کجاست؟

اگر قصد رزرو تور اروپا و یک سفر پرهیجان و دوردست را دارید خرید بلیط هواپیما جزو اولین کارهایی که باید در نظر داشته باشید و انتخاب صندلی مناسب در طول سفر مهم ترین موضوع در سفر با هواپیما خواهد بود. ردیف خروجی، صندلی های کنار پنجره ها و صندلی هایی که به جلوی هواپیما نزدیک تر هستند عموما بهترین ها شناخته می شوند. در پروازهای کوتاه بهتر است صندلی های جلوتر را انتخاب کنید تا زمان خروج کوتاه و سریعتری داشته باشید. در پروازهای شبانه انتخاب صندلی های کنار پنجره برای استراحت مناسب هستند.

اگر استرس پرواز دارید شاید بهتر باشد صندلی های کنار بال هواپیما را انتخاب کنید تا تکانش های کمتری را در طول پرواز احساس کنید. هرچند صندلی های ردیف خروجی برای استراحت پاها مناسب هستند اما برای مسافرت خانوادگی خیلی مناسب نیستند زیرا بچه ها و کودکان اجازه نشستن بروی صندلی های ردیف خروجی را ندارند.

بعضی مسافران نیز صندلی هایی که جلوی آن ها دیوار یا پرده باشد را ترجیح می دهند زیرا مسافران دیگر در جلوی آن ها حضور نداشته و احساس راحتی بیشتری دارند و همچنین گاهی اوقات فضای بیشتری در مقابل شما وجود دارد. البته توجه داشته باشید این فضاها همیشه عالی نیستند و در بعضی هواپیماها فضای حتی کمتری دارند.

بسیاری از مسافران درباره امنیت در پرواز خود سوال می کنند اما متاسفانه انتخاب دقیقی برای صندلی با امنیت بیشتر وجود ندارد. در تحقیقاتی که مجله تایم درباره صندلی هایی که بعد از سقوط هواپیماها با اطلاعات 35 سال صنعت هواپیمایی بررسی کرده است به این نتیجه رسیدند صندلی هایی که در عقب هواپیما قرار دارند ضریب ایمنی بالاتری در حوادث مختلف دارند و شانس سالم بودن بیشتری خواهند داشت. صندلی های وسطی در هر ردیفی خیلی مناسب نیستند.صندلی های نزدیک به اتاق استراحت مهمانداران نیز به دلیل سروصدا و عبور و مرور خدمه و همچنین نزدیک بودن بیش از حد به مانیتور هواپیما خیلی مناسب نیستند.

چه نکاتی در زمان انتخاب صندلی هواپیما باید رعایت کنیم؟
1. از برنامه های پرواز متناوب شرکت های هواپیمایی استفاده کنید

اگر پروازهای متعدد و زیادی دارید بهتر است از برنامه های وفاداری مشتری و پروازهای متناوب و طرح هایی که شرکت های هواپیمایی برای مشتریان دائمی خود طراحی کرده اند استفاده کنید. با این کار در زمان رزرو صندلی اولویت انتخاب صندلی خواهید داشت. از شرکت هواپیمایی خود درباره طرح های اشتراکی و انتخاب صندلی سوال کنید.

2. بلیط هواپیما را خیلی زودتر بخرید

وقتی زمان با فاصله مناسب از روز پرواز اقدام به خرید بلیط کنید احتمال اینکه صندلی های خالی بیشتری وجود داشته باشد بیشتر است و می توانید صندلی خود را انتخاب نمایید.

3. خرید صندلی های بهتر را در نظر داشته باشید

در زمان خرید بلیط احتمالا صندلی های بهتر با قیمت های بالاتری عرضه می شوند. هرچند قیمت بالاتر باشد اما ارزش یک سفر راحت برای شما را خواهد داشت. درباره صندلی های بهتر پروازها اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

4. صندلی خود را در زمان خرید بلیط انتخاب کنید

بسیاری از سایت های شرکت ها و آژانس های هواپیمای امکان خرید آنلاین بلیط را فراهم کرده اند. در زمان خرید می توانید صندلی های خالی را ببینید و انتخاب کنید. بعضی سایت ها نیز ابتدا خرید خود را انجام می دهید و بعد از رزور بلیط امکان انتخاب صندلی برای شما وجود دارد. اگر صندلی مورد نظر شما در زمان انتخاب آنلاین وجود نداشت بهتر است با تماس تلفنی با آژانس هواپیمایی انتخاب بهتر خود را به آن ها بگویید تا در جابجایی ها در نظر داشته باشند.

5. در زمان چک-این صندلی خود را انتخاب کنید

بسیاری از شرکت های هواپیمایی به مسافران این اجازه را می دهند که 24 ساعت قبل از پرواز چک-این داشته باشند و در آنجا صندلی انتخابی خود را تایید و یا صندلی بهتری را انتخاب کنند.

6. زودتر به فرودگاه برسید

اگر خیلی دیر به فرودگاه و پرواز خود برسید شاید صندلی شما در اختیار شخص دیگری قرار بگیرد. سعی کنید زودتر در فرودگاه حضور داشته باشید.

وقتی به گیت پرواز خود می رسید، بهتر است درباره صندلی های خالی سوال کنید. شاید بعضی مسافران کلاس پروازی خود را ارتقا داده باشند و صندلی های خالی وجود داشته باشد و شما زودتر بتوانید آن ها را انتخاب کنید.

اگر با خدمه پرواز با احترام برخورد کنید احتمال اینکه وضعیت شما را در هر حالتی درک کنند بالاتر می رود و به مشکلات شما بهتر رسیدگی خواهند کرد و حتی از رفتار آن ها در طول پرواز شگفت زده خواهید شد.