امروز تماس بگیرید 66561410 21 (98+)
ســـاریناپـــروازپـــارس
هفت-نکته-درباره-وسایل-داخل-کیف-همراه

هفت نکته ای که درباره وسایل داخل کیف همراه هواپیما باید بدانید

جمع کردن وسایل برای سفر با هواپیما خود هنری است. مسافران با تجربه و با دقت می دانند که چه وسایلی را باید به همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرند و چه آیتم هایی را نباید بردارند. اگر شما در این زمینه اطلاعاتی ندارید نگران نباشید. در این نوشته به شما می گوییم که باید ها و نباید های وسایل داخل کیف همراه چه چیزهایی است.

این 7 مورد از بین موارد اشتباهاتی که مسافران پروازها انجام می دهند را برای شما انتخاب کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

مایعات در کیف همراه ممنوع است (حداکثر 100 میلی لیتر)

در اولین مورد با یکی از ابتدایی ترین قوانین برای وسایل داخل کیف همراه شروع می کنیم. اگر در داخل کیف همراه خود شامپوی کاملی دارید و یا کرم ضد آفتاب باید آنها را در کیف بار خود قرار دهید و نه در کیف همراه خود. تمامی فرودگاه های دنیا وسایلی که حاوی مایعات و ژل ها باشند را ممنوع کرده اند مگر اینکه کمتر از 100 میلی لیتر باشد.

البته موارد استثنائاتی نیز وجود دارد مثل داروهای ضروری و غذاهای نوزادان و بچه ها منعی ندارند.

وسایلی که در کیف همراه غیر مجاز هستند را برندارید

قوانین کیف همراه در شرکت های هواپیمایی متفاوت است اما در حالت کلی موارد ممنوعه مشترکی وجود دارند مانند سلاح گرم، مواد منفجره، چوب بیسبال و دیگر تجهیزات ورزشی که به عنوان سلاح می توان از آنها استفاده کرد، اسپری های دفاع شخصی و اشیاء تیز مانند چاقو و تیغه های ریش تراشی.

قیچی‌ها نیز جزو موارد ممنوعه هستند( مگر اینکه طبق قوانین بعضی کشورها تیغه های آنها کوتاه تر از 6 سانتی متر باشد مجاز هستند). ناخن گیرها و ژیلت های یکبار مصرف در بسیاری از کشورها مجاز هستند.

با جستجو در سایت هواپیمایی که قصد پرواز با آن را دارید می توانید از قوانین کیف همراه مسافر اطلاع پیدا کنید.

وسایل شامل مایعات و ژل ها را در کیف همراه خود پنهان نکنید

در هنگام آماده شدن برای پرواز، در صف بررسی امنیت پرواز وسایلی که حاوی مایعات و ژل ها هستند را داخل پلاستیک بررسی قرار دهید و با این کار در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد. مایعات و ژل ها را بروی وسایل خود قرار دهید تا به راحتی قابل دسترسی باشند و در طول پرواز برای دیگران نیز مزاحمت ایجاد نکنید.

لپ تاپ نیز از مواردی هست که باید در خط امنیت پرواز هواپیما بررسی شود.

کیف همراه خود را خیلی پر نکنید

آیا می دانید که اگر کیف همراه شما از اندازه ای بزرگتر و یا سنگین باشد باید جریمه بار اضافه را بپردازید؟ هر شرکت هواپیمایی اندازه و وزن بار همراه را مشخص کرده است و اطلاعات آنها را در سایت شرکت های هواپیمایی می توانید پیدا کنید.

بعضی شرکت ها هواپیمایی برای وزن بار داخل هواپیما محدودیتی ندارند و تنها محدودیت آنها اندازه کیف همراه داخل هواپیما است. قبل از پرواز حتما به سایت شرکت هواپیمایی که بلیط آن را تهیه کرده اید سری بزنید.

فکر نکنید که کیف بار همراه شما در گیت بررسی نمی شود

اگر تمامی قوانین بار همراه را رعایت کنید باز به این موضوع نباید فکر کنید که کیف همراه شما بررسی نمی شود. بعضی وقت ها که هواپیما بسیار پر هست و یا از حد انتظار شما کوچکتر باشد احتمال بررسی وجود دارد. بهرحال اسناد و مدارک معتبر و وسایل با ارزش را همراه خود نگه دارید و در کیف همراه برای قرار دادن در صف بررسی کیف همراه قرار ندهید.

همچنین بروی کیف همراه خود تگ کیف همراه را نصب کنید تا در مسیر بررسی امنیت فرودگاه اشتباها وارد بارهای هواپیما نگردد. زیرا در این صورت برای پیدا کردن کیف همراه خود باید مجددا با اطلاعات هواپیمایی خود تماس بگیرید و درخواست کنید که کیف شما را از قسمت بار در اختیارتان قرار دهند.

وسایل مهم برای پروازهای طولانی را در کیف همراه قرار دهید

اگر پرواز طولانی مثلا به مقصد تور فرانسه دارید احتمالا نشستن بروی صندلی هواپیما دشوار و خسته کننده خواهد شد. از بالشت های دورگردنی و چشم بند و مجلات مختلف برای مطالعه و .... همراه خود داشته و استفاده کنید.

هزینه بار همراه را در هنگام خرید بلیط بپردازید

بعضی شرکت های هواپیمایی برای همراه داشتن بار همراه هزینه جداگانه ای می گیرند. فراموش نکنید که اگر بارهمراه دارید هزینه آن در هنگام خرید بلیط هواپیما را بپردازید.